Carpets Group

Dlaczego warto zdecydować się na dywan sizalowy?

Sizalowe dywany: https://dywanowy24.pl/kolekcja/dywany-sizal/ cieszą się rosnącą popularnością. Są uznawane nie tylko za wyjątkowo praktyczne akcesoria, ale również jedne z bardziej modnych dodatków. Pod wspomnianą nazwą odnaleźć można modele wykonane z naturalnych włókien agawy sizalowej i doskonale imitujące je egzemplarze z polipropylenu. Wszystkie rodzaje charakteryzuje brak odstającego runa oraz ścisły, twardy splot. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet. Jakie korzyści może nieść za sobą zakup sznurkowego dywanu?

Właściwości płasko tkanych dywanów

Dywan sizalowy będzie doskonałym produktem dla wszystkich osób, które poszukują trwałych i funkcjonalnych przedmiotów. Są to artykuły wyjątkowo odporne na zniszczenia, które łatwo jest utrzymać w czystości. Twardość włókien zapewnia niski stopień odkształcania się pod wpływem nacisku. Dzięki ścisłemu splotowi, drobne śmieci nie wnikają w strukturę dywanu. Chroni je to również przed gromadzeniem kurzu i namnażaniem się drobnoustrojów. Dywany sznurkowe są odporne na szkodliwe działanie wilgoci. Również ich właściwa pielęgnacja nie jest wymagająca. Utrzymanie takiego akcesorium w czystości wymaga jedynie regularnego odkurzania z użyciem standardowej szczotki. Dzięki temu, że sizalowe dywany są lekkie, również ich trzepanie nie stanowi problemu. Korzystne właściwości włókien sprawiają, że zabrudzenia można usunąć z powierzchni za pomocą wody i delikatnego detergentu. Następnie wystarczy wytrzeć dywan suchą ścierką. Warto wiedzieć o tym, że tego typu akcesoria zakupić można w wyjątkowo szerokiej gamie różnych wzorów i wersji kolorystycznych. Dlatego bez problemu można dopasować je do każdego wystroju.

Kto powinien zdecydować się na taki zakup?

Sznurkowe dywany są szczególnie cenione przez alergików, posiadaczy zwierząt i rodziców małych dzieci. Dzięki temu, że w ich strukturze nie gromadzą się alergeny, jest to bezpieczne rozwiązanie w domach z niemowlętami i dla osób uczulonych na kurz. Twardość włókien i specyficzna struktura wpływają na to, że dywany płasko tkane doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, w których chodzi się w butach oraz na tarasach i balkonach. To świetny wybór do wszystkich intensywnie eksploatowanych przestrzeni. Mogą wykazać się wyjątkową trwałością w korytarzach, na gankach i w miejscach użytku publicznego. Sizalowe dywany to odpowiedź na zapotrzebowanie właścicieli zwierząt gubiących sierść. Okrywa włosowa nie zaplątuje się pomiędzy włókna akcesoriów, dlatego bez problemu można zebrać ją odkurzaczem. Płasko tkane dywany są często umieszczane w strefach jadalnianych. Oczyszczenie wykładziny z zabrudzeń takich jak okruszki nie stanowi bowiem wyzwania. Powierzchnia dywanu nie ulega zagnieceniom w miejscach nacisku nóg stołu i krzeseł.

Zastanawiając się nad zakupem dywanu z tej kategorii, warto zwrócić uwagę na szerokie możliwości wyboru różnorodnych designów. Dostępne w sklepach modele doskonale skomponują się ze stylem skandynawskim, boho, nowoczesnym lub rustykalnym. Do najpopularniejszych rodzajów należą jednokolorowe egzemplarze w barwach ziemi. Zakupić można również modele z geometrycznymi, trójwymiarowymi motywami, które sprawdzą się w nowoczesnych pomieszczeniach. Ciekawym rozwiązaniem są też designy etniczne i florystyczne. Dywan podkreślający charakter wystroju to wyjątkowo modne rozwiązanie.

Dlaczego warto zdecydować się na dywan sizalowy?
Przewiń do góry