Carpets Group

Wybieramy dywan do sypialni

Wstając z łóżka, miło jest każdego ranka postawić stopy na miękkim dywanie. Szczególnie w jesienne i zimowe poranki docenimy zalety tego rozwiązania, które pozwoli nam dobrze zacząć każdy dzień. Najczęściej do pomieszczenia, w którym śpimy wybieramy średnich rozmiarów dywany, poniżej podpowiadamy więc jak wybrać dywan 300×400 centymetrów do sypialni, by był jak najlepiej dostosowany do naszych oczekiwań i możliwości.

Jak dopasować dywan do naszych potrzeb?

Kiedy mówimy o dopasowaniu dywanu do naszych potrzeb, mamy na myśli przede wszystkim jego funkcjonalność i bezproblemowość użytkowania. Jak już wspomnieliśmy, bardzo miło jest po przebudzeniu zanurzyć stopy w mięciutkim dywanie, dlatego tak dużą popularnością w sypialniach, cieszą puszyste dywany shaggy, imitacje futerka i inne produkty z wysokim włosem. 

nowoczesny dywan 300x400

Pamiętajmy jednak o tym, że aby taki dywan wyglądał efektownie i spełniał swoją funkcję, musi być odpowiednio utrzymany. A jeśli mamy zwierzęta, takie jak psy i koty, śpiące razem z nami w sypialni, możemy być pewni, że one również docenią miękkość i wygodę naszego wyboru, co może rzutować na wygląd dywanu. W takim wypadku warto pomyśleć o wykładzinie z krótkim włosem, może nawet syntetycznej, która posiada właściwości antystatyczne i jest łatwiejsza w utrzymaniu w czystości. Takie dywany również ochronią nasze stopy przed chłodem podłogi, chociaż już bez efektu otulenia stóp.

Jak dopasować dywan do naszego  wnętrza?

Bardzo ważnym aspektem wyboru dywanu, obok jego funkcjonalności, jest dopasowanie do stylistyki i kształtu naszej sypialni. Dywany o wymiarach 300×400 centymetrów są bardzo uniwersalne, dzięki swojemu prostokątnemu kształtowi z łatwością wpasowują się w większość wnętrz, sprawiając, że pomieszczenia stają się bardziej przytulne i przyjazne.

Gdy już wybierzemy rodzaj dywanu jaki chcemy nabyć, musimy zdecydować o jego wzorze i kolorze. Asortyment na rynku jest naprawdę szeroki, od tradycyjnych wzorów, poprzez jednolite kolorystycznie modele, aż po ultranowoczesne, designerskie produkty. Ważne jest, aby dywan podobał nam się wizualnie oraz pasował do reszty mebli, dodatków i koloru ścian w sypialni. Jeśli mamy jednolite meble i ściany, możemy zdecydować się na odważniejszy kolor lub wzór, który ożywi naszą sypialnię i doda jej witalności. Natomiast przy wielokolorowej i wieloelementowej stylistyce, stonowany wzór może ładnie połączyć wszystko w jedną całość.

Wybieramy dywan do sypialni
Przewiń do góry