Carpets Group

Dywan dla dziewczynki – wybieramy rozsądnie

Każda mała księżniczka marzy, by jej pokój stał się prawdziwym jej królestwem. Niektóre dzieci chcą być otoczone misiami, inne zwierzątkami, a jeszcze inne – księżniczkami z ukochanych bajek. Rodzice, chcąc spełniać pierwsze marzenia swoich dzieci – urządzają im pokoje zgodnie z ich wolą. Co sprawdza się w dziecięcym pokoju? Podpowiadamy poniżej. 

Dywan w pokoju dziecięcym

To zdecydowanie must have w każdym pokoju dziecięcym. To na dywanie najczęściej dzieci spędzają najwięcej czasu bawiąc się, ucząc, grając w gry, oglądając bajki oraz czytając książeczki. Dywany dziecięcy może być prostokątny, kwadratowy lub okrągły. Może być także w niecodziennym kształcie – w misie, motylki, kwiatki. Wielu rodziców zazwyczaj dekoruje nim centralną cześć pokoju. Inni – skrzętnie jego kawałek ukrywają pod łóżkiem lub pod meblami. 

Kolorystyka 

Do niedawna najczęściej w pokojach dziewczynek dominowały dywany w korach różu, błękitu i fioletu. Obecnie jednak wielu rodziców nie boi się eksperymentować i dodaje dywan w takim kolorze, w jakim urządzony jest mniej więcej cały pokój. Idealnie w pokojach dziecięcych sprawdzają się jasne, stonowane kolory. Przy mniejszych dzieciach (niemowlakach) świetnie wyglądają biel i beż. Przy starszych dziewczynkach – hitem mogą okazać się kolory takie jak zieleń, niebieski, pomarańczowy, żółty czy turkusowy. Nastolatki z kolei uwielbiają mocniejsze kolory – dla nich butelkowa zieleń, granat lub czerń dopiero może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Jak wybrać dywan dla dziewczynki? 

Jeżeli mamy w domu małą fankę księżniczek, kucyków, misiów, kaczuszek lub bajkowych zwierzątek – warto poszukiwać dywanów z takimi motywami. Nie trzeba jednak stawiać na duży (zajmujący cały pokój) dywan w księżniczki. Warto wybrać ten, gdzie znajduje się jeden element dekoracyjny – miś w rogu, kucyk na połowie dywanu, księżniczka na jego części. Taki dywan wygląda bardziej stylowo i gustownie. I bez problemu można go ustawiać na różne sposoby, co jeszcze bardziej podoba się dzieciom.

Dywan dla dziewczynki – wybieramy rozsądnie
Przewiń do góry