Carpets Group

O czym pamiętać podczas zakupu dywanu dziecięcego?

Jak wybrać dywan dziecięcy, tak aby przez długi czas pozostał w nienaruszonym stanie? Wybór nie jest oczywisty! Tutaj liczą się nawet najmniejsze detale, które wpływają na komfort i swobodę użytkowania wnętrza. Pamiętajmy, że dzieci mają nieco inne potrzeby, niż osoby dorosłe. Zagwarantowanie im optymalnego poziomu ergonomii to absolutna podstawa. Jeśli nie chcesz popełnić błędu, to zapoznaj się z tym artykułem.

Wysoka wytrzymałość

Dywan w pokoju dziecka narażony jest na szereg niesprzyjających czynników otoczenia. Właśnie dlatego musi on charakteryzować się nieprzeciętną wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia. Modele z materiałów naturalnych (m.in. wełny) nie zawsze zdają egzamin, a więc taka inwestycja może okazać się pomyłką. Solidne tworzywo sztuczne (np. polipropylen, poliamid, akryl) to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Nie trzeba obawiać się deformacji, przez które dywan nadawałby się jedynie do wyrzucenia. Ponadto, w zdecydowanej większości przypadków istnieje możliwość stosowania silnych środków czyszczących, a nawet prania chemicznego. Oczywiście konieczne jest zapoznanie się z zaleceniami producenta, gdyż to właśnie tam znajdują się wszystkie kluczowe informacje.

Łatwe czyszczenie

Regularne czyszczenie dywanu dziecięcego ma ogromne znaczenie. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie optymalnego poziomu higieny. W tym celu ważne jest stosowanie nie tylko odkurzacza, ale również tradycyjne trzepanie, o ile tylko mamy taką możliwość. Kolejna kwestią są zabrudzenia, które powstały na skutek działania cieczy. Dziecko może przypadkowo wylać sok lub inne substancje. Wbrew pozorom modele z długim włosiem nie są trudniejsze w czyszczeniu, o ile tylko zostaną zastosowane odpowiednie środki. Oddanie dywanu do pralni chemicznej również jest dobrą opcją, o ile tylko producent na to zezwala! W innym przypadku może dojść do trwałych zniekształceń, których usunięcie byłoby niemożliwe.

Bezpieczne użytkowanie

Dobrze, jeśli dywan do pokoju dziecka jest gruby, a jednocześnie dość sztywny. Nie bez znaczenia jest także antypoślizgowy spód. To właśnie ono zmniejsza prawdopodobieństwo przypadkowego przewrócenia się. Dzieci mają różne pomysły podczas zabawy. Właśnie dlatego dywan musi maksymalnie przylegać do podłogi. Jeśli sytuacja tego wymaga, to warto rozważyć przyklejenie jego końców za pomocą specjalnej taśmy dwustronnej. Możliwości jest wiele, a więc wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Bardzo często dywan znajduje się pod meblami, które dodatkowo go obciążają i zmniejszają ryzyko niepożądanej zmiany położenia.

Atrakcyjne wzornictwo

Sypialnia niemowlaka nie powinna być przepełniona bodźcami, które wzbudzają niepokój. Ponadto, złym wyborem są mocne kolory działające pobudzająco. W przypadku starszych dzieci warto jest uwzględnić upodobania malucha. Nie zapominajmy, że sypialnia smyka powinna przede wszystkim odpowiadać jest oczekiwaniom. Tylko wtedy jej użytkowanie stanie się prawdziwą przyjemnością. Wszelkie dziecięce motywy są urocze, jednak należy liczyć się z koniecznością wymiany dywanu za kilka lat.

O czym pamiętać podczas zakupu dywanu dziecięcego?
Przewiń do góry